Aktualijos

NUOTOLINIS MOKYMAS LIGONINĖS MOKYKLOJE

 

            Paskelbus karantiną, J.Laužiko centre ugdymo procesas persikėlė į virtualią aplinką. Nors ligoninėse buvo sustabdytas paslaugų teikimas pacientams, tačiau reikalinga skubi pagalba buvo teikiama įprasta tvarka. Todėl besigydantiems mokiniams ir mokytojams teko mokyti(is) naujoje mokymosi aplinkoje. Centre buvo pasirinktas Google for Education nuotolinio ugdymo procesui užtikrinti reikalingų programų rinkinys. Mokytojai turėjo pasitelkti visas savo IKT srities žinias, mokytis, dalyvaujant mokymuose, konsultacijose ir vieniems iš kitų. Reikėjo sutelkti visą profesionalumą, norint tinkamai pasiruošti įgyvendinti nuotolinį mokymą. Dalyje gydymo įstaigų mokiniai naudojosi nešiojamais ir stacionariais kompiuteriais, kitose – Vilniaus miesto savivaldybės skirtais planšetiniais kompiuteriais.

            Per dešimt savaičių darbo virtualioje aplinkoje su mokiniais ne vienas mokytojas sukaupė savo asmeninius praktinių užduočių, ugdymo turinio pristatymų, priemonių vertinti ir įsivertinti, mokomųjų žaidimų ir kitų nuotoliniam ugdymui skirtų išteklių archyvą.

            Perėjimas dirbti virtualiose pamokose visiems kėlė nemažai iššūkių ir nuogastavimų, ar pavyks prisijungti į vaizdo pamokas, ar pavyks bendrauti ir mokytis su nepažįstamais vaikais. Tačiau jau po pirmųjų savaičių supratome, kad sekasi gerai, tobulėjame kiekvieną naują pamoką, mokiniai laiku sėkmingai jungiasi į pamokas, jų laukia ir aktyviai veikia. Žinoma, buvo nesklandumų, bet visų bendromis pastangomis juos taisėme, įgijome naujų patirčių, supratome ką turėtume tobulinti, kad kiekvienas besigydantis mokinys patirtų mokymosi sėkmę net ir pasikeitusiomis sąlygomis.

 

 

 
Ankstesni įrašai