Aktualijos

Integruota pasaulio pažinimo, matematikos, dailės ir technologijų pamoka


Ruduo – gražiausias metų laikas,
Kai medžiai pakeičia spalvas,
Raudona, žalia ir geltona,
O vakarai apsigaubia juoda…

Margaspalvis rudenėlis apsilankė ir mūsų pradinukų pamokose – pasaulio pažinimo, matematikos, dailės ir technologijų. Dvi dienas pradinukai su  mokytojomis Kristina ir Jolanta sukosi spalvų karuselėje.

Mokiniai su mokytojomis kalbėjo apie spalvas, jų įvairovę, kartojo jų pavadinimus. Vėliau visi kartu klausėsi įvairių pasakėlių apie spalvas, žiūrėjo animacinį filmą „Gaidys ir spalvos“. Pažiūrėję jį, mokiniai sakė, jog spalvos yra reikalingos ir būtinos. Jie nusprendė, kad nepabaigtas spalvinti piešinys yra negražus ir neįdomus…

Pradinukai turėjo progą ir paeksperimentuoti. Patys, maišydami tam tikras spalvas, bandė išgauti oranžinę, žalią ir violetinę spalvas.

Mokytojos pakvietė mokinius virtualiai pasivaikščioti spalvotais rudens takeliais. Pasivaikščiojimų metu vaikai stebėjo, kokia didelė spalvų įvairovė slypi gamtoje. Pasiėmę sudžiovintus lapus, pradinukai matavo jų ilgį ir plotį, tyrinėjo jų spalvų įvairovę. Visa tai atlikę, piešė dėdės Rudenėlio pamestus lapus.

Mokiniai sužinojo, kad spalvos, ypač rudenį, puošia ne tik gamtą, aplinką, bet ir mūsų kasdienybę. Juk mus supantis pasaulis yra margas ir įvairiaspalvis. O pačios gražiausios ir ryškiausios spalvos – rudens spalvos.
 
Ankstesni įrašai