Aktualijos

Tolerancijos mozaika

           Centro mokiniai kartu su pradinio ugdymo mokytojomis Kristina ir Jolanta dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Tolerancijos mozaika“.

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas,  pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi ne tik odos, akių, plaukų  spalva, bet ir savo mąstymu. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų,  tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimui ar įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai.  Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu. Toleruoti reiškia suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis, žemesnis, menkesnis.

Išsiaiškinę įvairius tolerancijos aspektus, pradinukai piešė tai, ką jiems reiškia žodis ,,Tolerancija“ ir viską suklijavo į bendrą ,,Tolerancijos mozaiką“.
Ankstesni įrašai