Aktualijos

Pasaulinė molekulės diena

 

Pasaulinė molekulės diena

      Ši data ir laikas, pasirinkti neatsitiktinai. Kaip ir visi tiksliųjų mokslų apskaičiavimai, net ir šventinės dienos turi būti moksliškai pagrįstos. Šios šventės laikas susietas su Avogadro skaičiumi, kuris yra lygus 6,022 x 1023 .Būtent, laipsnis  „1023“ ir nulėmė, kad dešimto mėnesio 23 diena švenčiama Molekulės diena.

Kaip iš 32-ų mūsų abėcėlės raidžių galima sudėti nepaprastai daug žodžių, taip ir iš atomų, kurių yra per 110, pavyksta sudaryti gausybę medžiagų.

Mokiniai kūrė įvairių medžiagų molekulių modelius, kurie ne tik džiugino, bet ir suteikė mokslinės informacijos apie medžiagų sandarą. Išsiaiškino iš kokių medžiagų, molekulių sudarytos

mums gerai pažįstamos daržovės ir vaisiai. Įgytas žinias pasitikrino atsakinėdami į viktorinos „Vitaminai – sveikatinimo molekulės“ klausimus.
Ankstesni įrašai


 

Pasaulinė gyvūnų globos diena

     Gyvūnai, kokie jie bebūtų – naminiai ar laukiniai, įprasti ar egzotiniai – abejingų nepalieka. Pasaulinę gyvūnų globos dieną puiki proga pakalbėti, išjausti žmogaus ir gyvūno santykį. Koks jis? Vilniaus zooparke, kuriame apsilankėme su klegančiu mokinių būreliu, pamatėme gyvūnų iš įvairiausių biomų. Natūralias gyvenimo sąlygas imituojančioje aplinkoje gyvūnai gerai jaučiasi, žaidžia, sukelia teigiamas emocijas. Miela užeiti į dekoratyvinių triušių miestelį, įdomu stebėti aplink besikarstančius katinius lemūrus, išdrįsti paglostyti barzdotąją agamą, paliesti švelnią kukurūzinio žalčio odą ir dar daug kitų pakutentų juslių. Prieš edukacinę išvyką mokiniai gavo po klausimą, kurio atsakymą turėjo rasti zooparke. Užduotis puikiai pavyko. O dešimtokas apibendrino – „tai geriausia šventė prieš man išvykstant“. Beje, į klausimą „Koks gyvūnas atrodė juokingiausias?“ - tas pats mokinys atsakė „žmogus“... Yra apie ką pamąstyti

                                                                                                                        Daiva Mikaliūnienė

Sveikiname Mokytojų dienos proga !

       Rugsėjo 24 dieną anglų kalbos mokytoja Irma Vitukynaitė kartu su mokiniais paminėjo Europos kalbų dieną. Mokiniai susipažino su paplitusiomis ir rečiau vartojamomis Europos kalbomis, jų kilme ir paplitimu.   Žaismingomis priemonėmis mokėsi naujų žodžių ir frazių.  Išmoko pasisveikinti skirtingomis Europos kalbomis. Klausydami dainų užsienio kalba, bandė atspėti kokia kalba jos  atliekamos.  Teisingas atsakymas kėlė džiaugsmą. Mokiniai dalijosi patirtimis ir įspūdžais kokias  moka kalbas, mokosi ir dar norėtų išmokti, diskutavo apie jų panašumus ir ypatybes.  Smagu tai, kad mokiniai vertina kalbų mokėjimą ir kelia tikslus sau mokytis kitų mažiau vartojamų kalbų. Visi vieningai sutarė, kad kalbų mokėjimas atveria duris į pasaulį ir suartina žmones.

Žmogus mokosi ne tik mokykloje,
bet ir visą gyvenimą.
Taigi, Mokslo ir žinių diena, tarsi
viso gyvenimo šventė ...
????????????Visus visus sveikiname su Rugsėjo 1 - ąja.. ????????????

Su Lietuvos valstybės diena !