Aktualijos

Advento vainikas

 

Advento vainikas

 

       Manoma, kad advento vainikas pirmą kartą buvo uždegtas XIX a. Hamburgo uostamiestyje. Jaunas liuteronų teologas Johannas Hinrichas Wichernas šelpė ir globojo vargingų šeimų vaikus, mokė juos rašto ir maldų. Šie labai laukdavo Kalėdų ir klausdavo, kada gi pagaliau šventė ateis. Netekęs kantrybės, J. H. Wichernas sugalvojo savo globojamiems vaikams padaryti žvakidę – skaičiuoklę dienoms iki Kalėdų skaičiuoti. Ant seno medinio vežimo rato pastorius pritvirtino 19 mažų raudonų žvakių ir 4 dideles baltas. Kas rytą globėjas kartu su vaikais uždegdavo po mažą žvakutę, o kiekvieną sekmadienį – po didelę baltą. J. H. Wichernas tikriausiai net neįsivaizdavo, kad jo sumanymas  gyvuos iki šių dienų.

       Advento vainikas – neatsiejama Kalėdinio laikotarpio puošmena, tai savotiškas kalendorius, ženklinantis artėjančią šventų Kalėdų šviesą, nes su kiekvienu advento sekmadieniu vainikas vis šviesesnis.

       Pačių kurti advento vainikai papuoš palatas ir pripildys prasmingo švenčių laukimo.
Ankstesni įrašai


Pilietinė iniciatyva - „Tolerancijos miestas“.

      Centro mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Tolerancijos miestas“. Aptarę žodžio „tolerancija” reikšmę, diskutavo apie tolerantišką visuomenę. Buvo prisiminta tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžių ir faktų iš savo aplinkos. Padedami mokytojų mokiniai kūrė Tolerancijos miestus, kuriuose būtų gyventi saugu ir jauku.

 

 

Edukacija su menininke, iliustratore, rašytoja Sigute Ach

       Susitikimai su Sigute Ach mieli, šilti, melodingi, spalvoti. Kitaip ir negali būti. Juk čia sužinai, kaip susidraugauti su akvarelės teptuku, kaip skirtingai galima lieti vandenį, kaip nuo brūkšniavimo pieštuku priklauso, ką savo kuriamame paveikslėlyje pamatysi – linksmo ežiuko spygliukus, ar svajoklio zuikio kailiuką.

„Žibinto šviesele, sušildyk mano širdelę!“

     Centro mokiniai  kartu su mokytoja Svetlana gamino  žibintus respublikinei ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų virtualios kūrybinių darbų iš antrinių žaliavų parodai „Žibinto šviesele, sušildyk mano širdelę!“ Spalvotieji, savo rankomis pagaminti žibintai papuošė palatų palanges.

Projektas – „Šiuolaikiškas matematinių gebėjimų ugdymas ir pažangos stebėsena“

 

       Nuo rugsėjo 1 d. tęsiamas projektas „Šiuolaikiškas matematinių gebėjimų ugdymas ir pažangos stebėsena“, kurio metu 3-ių, 4-tų ir 6-tų klasių mokiniai sistemingai ( kartą per savaitę) matematikos mokosi  Eduten Playground platformoje. Šioje platformoje daug žaidybinių elementų, naudojami dirbtinio intelekto, technologiniai metodai. Šia programa siekiame  mokinius sudominti matematika,   pagerinti mokinių matematikos mokymosi pasiekimus bei  palengvinti mokytojų darbą ugdant mokinių matematinius gebėjimus.

     Ruduo dovanoja ne tik pilnas kraites rudens gėrybių, bet ir džiugina mūsų akis žėrinčiomis spalvomis. Trapus šis grožis – diena, kita ir rudens spalvų žaismas baigsis… 

     Įpusėjus rudeniui centre vyko užsiėmimas ,,Kas vasarą su kailiniais, o žiemą su marškiniais?“ Mokiniai buvo kviečiami diskutuoti, kaip gamta keičiasi atėjus rudeniui, kodėl ir  kokiomis spalvomis nusidažo augalai ir kokių gėrybių ruduo atneša žmonėms bei gyvūnams.

          Užsiėmimą vedė mokytoja Svetlana Beinarovičienė