Aktualijos

Edukacija su menininke, iliustratore, rašytoja Sigute Ach

 

Edukacija su menininke, iliustratore, rašytoja Sigute Ach

       Susitikimai su Sigute Ach mieli, šilti, melodingi, spalvoti. Kitaip ir negali būti. Juk čia sužinai, kaip susidraugauti su akvarelės teptuku, kaip skirtingai galima lieti vandenį, kaip nuo brūkšniavimo pieštuku priklauso, ką savo kuriamame paveikslėlyje pamatysi – linksmo ežiuko spygliukus, ar svajoklio zuikio kailiuką.
Ankstesni įrašai


„Žibinto šviesele, sušildyk mano širdelę!“

     Centro mokiniai  kartu su mokytoja Svetlana gamino  žibintus respublikinei ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų virtualios kūrybinių darbų iš antrinių žaliavų parodai „Žibinto šviesele, sušildyk mano širdelę!“ Spalvotieji, savo rankomis pagaminti žibintai papuošė palatų palanges.

Projektas – „Šiuolaikiškas matematinių gebėjimų ugdymas ir pažangos stebėsena“

 

       Nuo rugsėjo 1 d. tęsiamas projektas „Šiuolaikiškas matematinių gebėjimų ugdymas ir pažangos stebėsena“, kurio metu 3-ių, 4-tų ir 6-tų klasių mokiniai sistemingai ( kartą per savaitę) matematikos mokosi  Eduten Playground platformoje. Šioje platformoje daug žaidybinių elementų, naudojami dirbtinio intelekto, technologiniai metodai. Šia programa siekiame  mokinius sudominti matematika,   pagerinti mokinių matematikos mokymosi pasiekimus bei  palengvinti mokytojų darbą ugdant mokinių matematinius gebėjimus.

     Ruduo dovanoja ne tik pilnas kraites rudens gėrybių, bet ir džiugina mūsų akis žėrinčiomis spalvomis. Trapus šis grožis – diena, kita ir rudens spalvų žaismas baigsis… 

     Įpusėjus rudeniui centre vyko užsiėmimas ,,Kas vasarą su kailiniais, o žiemą su marškiniais?“ Mokiniai buvo kviečiami diskutuoti, kaip gamta keičiasi atėjus rudeniui, kodėl ir  kokiomis spalvomis nusidažo augalai ir kokių gėrybių ruduo atneša žmonėms bei gyvūnams.

          Užsiėmimą vedė mokytoja Svetlana Beinarovičienė

Pasaulinė molekulės diena

      Ši data ir laikas, pasirinkti neatsitiktinai. Kaip ir visi tiksliųjų mokslų apskaičiavimai, net ir šventinės dienos turi būti moksliškai pagrįstos. Šios šventės laikas susietas su Avogadro skaičiumi, kuris yra lygus 6,022 x 1023 .Būtent, laipsnis  „1023“ ir nulėmė, kad dešimto mėnesio 23 diena švenčiama Molekulės diena.

Kaip iš 32-ų mūsų abėcėlės raidžių galima sudėti nepaprastai daug žodžių, taip ir iš atomų, kurių yra per 110, pavyksta sudaryti gausybę medžiagų.

Mokiniai kūrė įvairių medžiagų molekulių modelius, kurie ne tik džiugino, bet ir suteikė mokslinės informacijos apie medžiagų sandarą. Išsiaiškino iš kokių medžiagų, molekulių sudarytos

mums gerai pažįstamos daržovės ir vaisiai. Įgytas žinias pasitikrino atsakinėdami į viktorinos „Vitaminai – sveikatinimo molekulės“ klausimus.

 

Pasaulinė gyvūnų globos diena

     Gyvūnai, kokie jie bebūtų – naminiai ar laukiniai, įprasti ar egzotiniai – abejingų nepalieka. Pasaulinę gyvūnų globos dieną puiki proga pakalbėti, išjausti žmogaus ir gyvūno santykį. Koks jis? Vilniaus zooparke, kuriame apsilankėme su klegančiu mokinių būreliu, pamatėme gyvūnų iš įvairiausių biomų. Natūralias gyvenimo sąlygas imituojančioje aplinkoje gyvūnai gerai jaučiasi, žaidžia, sukelia teigiamas emocijas. Miela užeiti į dekoratyvinių triušių miestelį, įdomu stebėti aplink besikarstančius katinius lemūrus, išdrįsti paglostyti barzdotąją agamą, paliesti švelnią kukurūzinio žalčio odą ir dar daug kitų pakutentų juslių. Prieš edukacinę išvyką mokiniai gavo po klausimą, kurio atsakymą turėjo rasti zooparke. Užduotis puikiai pavyko. O dešimtokas apibendrino – „tai geriausia šventė prieš man išvykstant“. Beje, į klausimą „Koks gyvūnas atrodė juokingiausias?“ - tas pats mokinys atsakė „žmogus“... Yra apie ką pamąstyti

                                                                                                                        Daiva Mikaliūnienė