Aktualijos

Ekskursija po Vilnių

 

 Nors diena buvo ir lietinga, bet nuotaikos tai negadino. Išvykome į išties įdomią pažintinę ekskursiją po Vilnių. Ją pradėjome nuo Katedros aikštės ir pajudėjome link gotikos stebuklo - Onos ir Bernardinų bažnyčių, tuomet sužinojome, kodėl Tymų kvartalas taip vadinasi ir bent iš tolo pasigrožėję Užupio rajonu, pasukom aukštyn link Misionierių vienuolyno, o tada nėrėme į senamiestį. Sužinojome, kas gi buvo Rotušėje, kas buvo Gėdos stulpas. Sužinojome, kad Vilnius nuo seno garsėja daugiatautiškumu, tą liudija kitapus Užupio esantis rusiškasis rajonas, Vokiečių gatvė, Žydų kvartalas, kuriame gyveno apie 60.000 žydų ir tai sudarė apie trečdalį Vilniaus gyventojų. 
  Mokiniai sužinojo, kad Halės turgus - seniausia turgavietė, kad Vilniaus Aušros vartai - tai išlikusi Vilniaus sienos dalis. Anksčiau vadinti Medininkų vartais. O tada pasukome link vienų seniausių Lietuvoje Rasų kapinių, kur palaidota daug Lietuvai nusipelniusių žmonių - J.Basanavičius, P. Smuglevičius, M.K. Čiurlionis ir daug kitų.
  O kas buvo Subačius, kad jo vardu pavadinta gatvė? Gal netgi ne žmogus, o toks buvo miestelio pavadinimas?   Po to važiavome klausydami pasakojimo apie geležinkelio stotį, kuri buvo pastatyta 19 a.antroje pusėje. Čia lankėsi L.Tolstojus, F.Dostojevskis. Dabartinė stotis perstatyta po karo, nes ji sugriuvo   sprogus karinei amunicijai. Toliau traukėm per Vilniaus Art Nouveaux kvartalą. 
  Basanavičiaus gatve kilome aukštyn. Ten daug reprezentacinių pastatų. Miestelėnų mėgta pasivaikščiojimų vieta. Pamatėme pirmąjį daugiabutį Vilniuje. Išgirdėme istoriją apie R.Gary. 
Tauro kalnas - Velnio kalnas, kur vykdavo visokių pagoniškų apeigų. Vėliau pavadintas Pamėnkalniu. Ir galiausiai neteisingai išvertus lenkišką pavadinimą tapo Tauro kalnu. Po juo būta didelės slėptuvės . Pravažiavome ir pro Žvėryną. Tai buvo kurortinis priemiestis, kuriame buvo statomos medinės vilos. Pamatėme vieną iš penkių veikiančių kinesių. Tada pravažiavome pro Seimo rūmus. Sužinojome, kas buvo anksčiau jų vietoje. Taipgi mokiniai sužinojo, kad Mažvydo biblioteka yra didžiausia. Važiavome ir Gedimino prospektu pro Lukiškių aikštę. Čia buvęs totorių kvartalas, tad nestebina ir esanti Mečetės gatvė. O kur dar pasakojimas apie Tuskulėnus, šv.Petro ir Povilo bažnyčią. 
    Ekskursija buvo puiki. Pasakojimas nenuobodus ir informatyvus. Sužinojome daug iki tol nežinotų dalykų.
 
 
                                                                                            
Ankstesni įrašai


Artėja   gražiausia pavasario, gamtos atbudimo šventė – šventos Velykos. Bažnytinio paveldo muziejaus  edukatorės pakvietė mokinius išgirsti įdomiausių istorijų apie šv. Velykas, šventės tradicijas, sužinoti apie margučių spalvų ir raštų reikšmes bei patiems nusimarginti gražiausių velykinių margučių!

 

    Šią vienintelę dieną metuose balandžio 1-ąją, Vilniaus universiteto biblioteka plačiai atveria duris visiems, kas nori savo akimis pamatyti MARTYNO MAŽVYDO "KATEKIZMO" ORIGINALĄ. Šia proga buvo suplanuota bendruomenės išvyka į Vilniaus universiteto biblioteką. Knyga išleista 1547 metais nei vieno nepaliko abejingo lietuvybei, lietuvių kalbai ir Lietuvos kultūrai.

    Kiekvienas žmogus turi daug pasirinkimų. Apie vieną iš jų mums papasakojo Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos VI-to kurso klierikas Dovydas. Jo pasirinkimas - tapti kunigu. Dovydas mielai aprodė seminariją, papasakojo jos istoriją ir pasidalijo savo potyriais. 
      Su kunigų seminarijoje esančios bibliotekos klodais mus supažindino bibliotekos direktorė Irena Aleksandravičienė. Ji teigė, kad šiuo metu bibliotekos fonde yra apie 46 000 fizinių vienetų įvairių dokumentų. Bibliotekoje yra Vatikane leidžiama knygų serija "Biblioteca di teologia contemporanea", kurioje spausdinami iškiliausių pasaulio teologų darbai. Skaitlingas ir turtingas Šventojo Rašto skyrius. Jame įvairiomis kalbomis, skirtingo laikmečio ir skirtingose pasaulio šalyse išleisti Šventojo Rašto tomai. Taip pat šioje bibliotekoje yra daug ir kitų idomių leidinių.

       Direktorė pakvietė visus naudotis bibliotekos paslaugomis.

       Mums tai buvo neeilinė išvyka, įdomi ir naudinga patirtis.